Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η κοινότητα του Μεταφυσικού > Άλλες ομάδες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-03-16, 16:21
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή Επαφικοί / contactees

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΑΦΙΚΟΥΣ ΣΤΟ ''ΚΩΔΙΚΑ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ'', 21/03/2015

Το Σάββατο 21 Μαρτίου του 2015, λίγο μετά τα μεσάνυχτα, η συγγραφέας Φίλις Χρυσού και ο ερευνητής Χάρης Κουτσιαύτης αποκάλυψαν τα πάντα για τους επαφικούς συνανθρώπους μας... στην Ελλάδα αλλά και σ’όλο τον κόσμο, στο δεύτερο μέρος της ζωντανής τηλεοπτικής εκπομπής ''Κώδικας Μυστηρίων'' του Βασίλη Μπαντίδη στο Astra TV.
Ποιός ονομάζεται επαφικός ή contactee. Τι ισχυρίζονται οι επαφικοί γι αυτές τις επικοινωνίες; Πως αποδεικνύεται η ψυχική επικοινωνία με εξωγήινους; Υπάρχουν επαφικοί στην Ελλάδα; Πόσες είναι οι εξωγήινες φυλές που ισχυρίζονται ότι επικοινωνούν οι επαφικοί; Ποια είναι ή ιστορία του φαινομένου των επαφικών μέσα σε λίγες γραμμές; Όλα αυτά και οι προσωπικές μαρτυρίες της Φίλις Χρυσού... στον ''Κώδικα'' που ακολουθεί:

https://www.youtube.com/watch?v=TfT2wOsmnwM

http://ufotruth-gr.blogspot.gr/2015/03/21032015.html

Έχω αντιγράψει και μεταφέρει το μισό βιβλίο της Μπάρμπαρας Μαρσίνιακ,το άρχισε ο ICAROS ,το τελείωσα εγώ,η << Οικογένεια του Φωτός>>. Μέσα από αυτό το βιβλίο θα διαβάσετε/δείτε πολλά και διάφορα.Το τι είναι αληθή και το τι όχι ας το κρίνει ο καθένας από εσάς..
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-03-16, 16:23
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

«Οικογένεια Φωτός»


της Barbara Marciniak

(1998)


Ευχαριστίες


Βιώνουμε σε πλανητικό επίπεδο την εμπειρία μίας περιόδου βαθιάς αλλαγής, που όμοιά της δεν έχει συμβεί στο παρελθόν. Η συγγραφή του βιβλίου Οικογένεια Φωτός άλλαξε την ζωή μου -κάποιες ξαφνικά και σοκαριστικά, παρόλο που κυρίως η αλλαγή ερχόταν αργά, στην αρχή απρόβλεπτα, ενώ σταδιακά αποκαλυπτόταν και άλλαζε την επίγνωσή μου και την αντίληψή μου για τον εαυτό μου και τον γύρω κόσμο. Οι δημιουργοί της Οικογένειας Φωτός είναι οι Πλειάδειοι- οι σοφοί, έξυπνοι και υπέροχοι φίλοι που άρχισαν να εργάζονται μαζί μου πριν από δέκα χρόνια. Αυτούς πρέπει να ευχαριστήσω πρώτους. Ιδιαιτέρως για την ενέργεια και τις ενοράσεις που μεταφέρουν με αυτό το βιβλίο. Και ποιοι ακριβώς είναι οι Πλειάδειοι; Ειλικρινά, δεν γνωρίζω πραγματικά, παρόλο που, όποιοι και εάν είναι, με δίδαξαν την αξία της ζωής. Για την αγάπη τους, την καθοδήγηση και την έμπνευση, νιώθω αιωνίως ευγνωμονούσα.

Πρέπει να ευχαριστήσω πολλούς ανθρώπους για την σκληρή εργασία τους, την αγάπη και την υποστήριξη για την δημιουργία αυτού του βιβλίου. Ευχαριστώ ιδιαιτέρως την αδελφή μου Κάρεν για τις εξαιρετικές της προσφορές στα μαθήματα της ζωής μου. Για την πολύχρονη αφοσίωσή της και σε εμένα και στους Πλειαδείους και κυρίως διότι μεταμόρφωσε την ζωή της. Κάρεν, σε ευχαριστώ βαθύτατα, σε σέβομαι και σε αγαπώ, διότι επέλεξες να είσαι ζώσα και καλά, και διαθέσιμη να ολοκληρώσεις το παρόν βιβλίο.

Στην Σούζαν Ντράουγκον και Ροζ Μπισονέτ, έχετε τις από καρδίας ευχαριστίες μου για την συμμετοχή σας στο να λάβουμε τις ιστορίες, να διατηρείτε την ενέργεια και να βιώνετε το βιβλίο.

Ο εκδότης μου στην Bear & Co., Τζον Νέλσον, αξίζει ιδιαιτέρων ευσήμων. Η εκδοτική του λεπτότητα, υπομονή, αποφασιστικότητα και οι αμέτρητες ώρες σκληρής εργασίας, ήταν μεγάλη προσφορά για την έκδοση της Οικογένειας Φωτός. Τζον, έχεις την βαθυτάτη εκτίμησή μου για τις ικανότητές σου και τον θαυμασμό μου για την προσωπική σου αφοσίωση στο να «διατηρείς» την ενέργεια και να μεταμορφώνεις την ζωή σου.

Eίμαι ευγνώμων και ευχαριστώ την Mπάρμπαρα και τον Τζέρυ Κλάου για την έμπνευσή τους, την πίστη και την υπομονή τους με αυτό το έργο. Τις ευχαριστίες μου και στο προσωπικό της Bear & Co. - Τζόντυ Γουίντερς, Νταϊάν Γουίντερς, στους Πότερ, Άμυ, Κρις, Κάρεν, Ρομπ και Μπομπ. Προς όλους στην Bear, αληθινά εκτιμώ το πνεύμα της υποστήριξής σας.

Ακόμη, ευχαριστώ τους Λόρελ και Μάρτυ Κάρλσον για την ουσιαστική τους βοήθεια στους υπολογιστές, την Γουέντυ Γουόρνερ και τον Έριν ΜακΜίκαελ για την απομαγνητοφώνηση, την Σόνια Μουρ για τον έλεγχο κειμένου, την Μελίντα Μπέλτερ για την εσωτερική σχεδίαση και την Σάρα Χάνεϋκατ για την καλλιτεχνική επιμέλεια του εσωτερικού του βιβλίου. Το εκπληκτικό εξώφυλλο είναι πάλι έργο του καλλιτέχνη Πίτερ Έβερλι, του οποίου τα έργα κοσμούν τα προηγούμενα βιβλία μου. Σε ευχαριστώ, Πίτερ, για τις τόσες αλλαγές! Και τις ευχαριστίες μου για το υπέροχο σχέδιο του εξωφύλλου στην Γκέλυν Λάρικ και το προσωπικό της στην Lightbourne.

Τέλος και κυρίως, στέλνω ευχαριστίες σε όλους τους ανθρώπους που με βοήθησαν όλα αυτά τα χρόνια, στους αναγνώστες και στους ακροατές μου, και ιδιαίτερα στην αρχική μου ομάδα, που συνεχίζουν με παιχνιδιάρικη αφοσίωση να αναθεωρούν συνεχώς την πραγματικότητά τους.

Από εμένα και εκ μέρους των Πλειαδείων -εκείνων των αινιγματικών, άπιαστων ενεργειακών όντων που αποκαλώ φίλους μου- σας προσφέρω την αγάπη και την εκτίμησή μας για την ευκαιρία να υπηρετήσω τον μοναδικό χώρο της γνώσης μας. ίσως και εσείς αλλάξετε διαβάζοντας και κατόπιν βιώνοντας, την Οικογένεια Φωτός.

..συνεχίζεται
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-03-16, 16:25
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Πρόλογος


Για περισσότερο από δέκα έτη, μία ομάδα πολυδιαστασιακών όντων -που αυτοαποκαλούνται οι Πλειαδειοι- έχουν αναμείξει και ενώσει τις ενέργειές τους με την αδελφή μου Μπάρμπαρα, δημιουργώντας μία μοναδική και ενδιαφέρουσα σχέση. Η έλευση της Πλειαδείου ενεργείας στην ζωή της Μπάρμπαρα, την δική μου ζωή και στις ζωές αμέτρητων άλλων έχει συνδεθεί με αλλαγές. Με την επιτυχία των δύο πρώτων βιβλίων, Κομιστές της Αυγής: Διδασκαλίες από τους Πλειαδείους και Γη: Πλειάδεια Κλειδιά για την Ζώσα Βιβλιοθήκη, η Μπάρμπαρα και εγώ βρεθήκαμε κατακλυσμένες από το πλήθος των επιστολών που λάβαμε.

Στην διάρκεια αυτών των ετών, λάβαμε χιλιάδες επιστολές από ανθρώπους από όλον τον κόσμο και έχω πράγματι εντυπωσιαστεί από την ανταπόκριση που υπάρχει στις Πλειάδειες διδασκαλίες. Άνθρωποι μας γράφουν και εκφράζοντας την ευγνωμοσύνη τους προς τους Πλειαδείους για τις διδασκαλίες που μας έδωσαν και προς την Μπάρμπαρα που έλαβε, διέδωσε και βίωσε αυτές τις διδασκαλίες. Αυτές οι επιστολές προέρχονται από πλήθος ατόμων, πολλοί εκ των οποίων αναζητούν να βγάλουν νόημα από έναν κόσμο που φαίνεται να βρίσκεται στα πρόθυρα της τρέλας. Τόσα πολλά από τα μηνύματα που λάβαμε εξέφραζαν τα βαθιά τους αισθήματα καθώς μοιράζονταν μαζί μας τα οράματα και τα όνειρά τους, θριάμβους και νίκες, αγωνίες και φόβους. Μας είπαν ότι ένιωθαν πιο γαλαξιακοί από ό,τι ανθρώπινοι, πολλοί εξ αυτών μας είπαν ότι ένιωθαν συνδεδεμένοι με το αστρικό σύστημα που ονομάζουμε Πλειάδες, και προς έκπληξίν μας, ξανά και ξανά, τόσοι πολλοί είπαν «Γνωρίζω ότι είμαι μέλος της Οικογενείας Φωτός».

Οι Πλειάδειοι λένε ότι η Οικογένεια Φωτός είναι σύστηματοθραύστες, οι οποίοι ταξιδεύουν μέσα στον χρόνο προς άλλα συστήματα που χρειάζονται αλλαγή και συμβάλλουν στην κατάρρευσή τους. Η δήλωση ότι κάποιος είναι Οικογένεια Φωτός, έγινε τόσο συνήθης στις επιστολές που λαμβάναμε, που μία ημέρα αστειευόμασταν λέγοντας ότι σε κάποιο βιβλίο θα δώσουμε τον τίτλο Οικογένεια Φωτός. Τα πάντα κάνουν τον κύκλο τους την κατάλληλη στιγμή και λίγα χρόνια πριν, όταν ο κόσμος άρχισε να ζητά το επόμενο βιβλίο των «Π», αρχίσαμε να συζητάμε ιδέες για ένα βιβλίο. Κάποια στιγμή ήμασταν σίγουρες ότι στο τέλος του 1996 ένα νέο βιβλίο θα ήταν έτοιμο για έκδοση. Δεν έγινε. Όμως, ήρθε η γιορτή των Αγίων Πάντων (Χάλοουιν) το 1996, με την Σελήνη στον Καρκίνο, και η Μπάρμπαρα και εγώ αποφασίσαμε να ενεργοποιήσουμε την σύλληψη αυτού του βιβλίου. Στο σκοτάδι του απογεύματος, με κεριά, κρυστάλλους και καθαρές προθέσεις, κάναμε μία τελετή στον κυκλικό μας κήπο, με σκοπό να καλέσουμε τις ενέργειες που θα μας βοηθούσαν στην δημιουργία αυτού του έργου.

Αυτό το βιβλίο των Πλειαδείων θα ήταν διαφορετικό από τα πρώτα δύο, διότι οι Πλειάδειοι θα υπαγόρευαν κάθε κεφάλαιο. H πρόθεση της Μπάρμπαρα ήταν να κάνει επικοινωνίες για το βιβλίο σε ιδιαιτέρως ευοίωνες ημέρες, όπως κάθε νέα σελήνη ή πανσέληνο, και να έχει συγκεντρώσει όλο το απαραίτητο υλικό έως την εαρινή ισημερία του 1997. Η πρώτη μας συνεδρία έγινε ένα χειμωνιάτικο βράδυ στο μέσον του Ιανουαρίου στο σπίτι της Μπάρμπαρα. Οι φίλες μας, Σούζαν και Ρόουζ, μαζί με εμένα θα κρατούσαμε την συχνότητα όσο η Μπάρμπαρα θα επικοινωνούσε με τους Πλειαδείους. Όταν οι Π εισήλθαν στην πραγματικότητά μας για την αρχική συνεδρία του βιβλίου, ήταν απέραντα ευχαριστημένοι για το ότι επιτέλους η διαδικασία είχε εκκινηθεί. Το πρώτο που έπραξαν ήταν να ζητήσουν από κάθε μία εξ ημών να προσεγγίσουμε τον κομήτη Hale-Bopp, ο οποίος τότε βρισκόταν στο ζώδιο του Αιγόκερω και δεν ήταν ακόμη ορατός στον βραδινό ουρανό μας. Μας είπαν «Οραματιστείτε έναν τεράστιο θόλο ή φούσκα -μία τεράστια πηγή υγρασίας- που μοιάζει με ρευστή θεραπευτική ουσία. Είστε λουσμένες από το φως του ηλίου και ταυτοχρόνως έχετε αυτήν την πηγή ενεργείας γύρω σας. Φανταστείτε τον εαυτό σας να είναι ξαπλωμένος στον ήλιο, εντελώς χαλαρός, και αυτήν την τεράστια φούσκα -τον θόλο του κινουμένου υγρού φωτός- να σας περιβάλλει. Διατηρήστε στον νου σας αυτήν την εικόνα, και ταυτοχρόνως συνδεθείτε με τον Hale - Bopp». Μας ζήτησαν να κρατήσουμε στον νου μας αυτές τις εικόνες γιατί έτσι θα στέλναμε προς τον κομήτη κάτι από αυτό το οποίο είμαστε, ενώ ταυτοχρόνως θα διατηρούσαμε ανοιχτή την συχνότητα. Οι αρχικές μας συνεδρίες για το βιβλίο έγιναν κατά την διάρκεια του χειμώνα και κάθε φορά που συγκεντρωνόμασταν συζητούσαμε τις πληροφορίες της προηγούμενης συνεδρίας. Η Μπάρμπαρα κάθε φορά έκανε τελετή και έπαιζε το γκονγκ της. Αφού καλούσαμε τις ενέργειες, η Σούζαν, η Ρόουζ και εγώ, χωνόμασταν στους καναπέδες όσο οι Πλειάδειοι ύφαιαναν τις ιστορίες τους.

Εάν έχει τύχει να έλθετε σε επαφή με την Πλειαδεία ενέργεια, τότε γνωρίζετε ότι είναι συνώνυμη της αλλαγής. Αυτή η αλλαγή είναι μία προσαρμογή του επιπέδου συχνότητας και απαιτεί η μεταβολή να έρθει εκ των έσω. Η αλλαγή είναι συχνά απρόβλεπτη και οι Π έχουν πει «Ο τρόπος που εσείς διαχειρίζεστε το χάος είναι ένα τεστ της ικανότητάς σας να εξελιχθείτε και να αλλάξετε - η αλλαγή δημιουργεί νέες εμπειρίες και έτσι μαθαίνετε». Κάθε μία εξ ημών οι οποίες συμμετείχαμε στην αρχική φάση δημιουργίας αυτού του βιβλίου, φέραμε στους εαυτούς μας μία πρόκληση - τον προσωπικό μας χορό με το χάος και την αλλαγή. Περίπου έναν μήνα μετά την έναρξη των επικοινωνιών για αυτό το βιβλίο, οι δικοί μου άνεμοι αλλαγής φύσηξαν με όλη τους την δύναμη. Ένα πρωί ξύπνησα και δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι. Το απόγευμα της ημέρας εκείνης, είχαμε προγραμματίσει μία συνάντηση για το βιβλίο και κάλεσα την αδελφή μου για να την ενημερώσω ότι δεν ένιωθα καλά. Η δήλωση απέδιδε στο ελάχιστο την πραγματικότητα. Ήμουν τόσο αδύναμη, που κυριολεκτικά δεν μπορούσα να κινηθώ. Λίγο αργότερα, την ίδια ημέρα, η Μπάρμπαρα, η Σούζαν και η Ρόουζ ήρθαν στο σπίτι μου για να δουν πως είμαι, και ευτυχώς που το έπραξαν γιατί πέρασα τις επόμενες τρεις ημέρες στο κρεβάτι, χωρίς ουδεμία αίσθηση για το τι συνέβαινε γύρω μου. Οι φίλοι και η οικογένειά μου με περιποιήθηκαν ώστε να γίνω καλά, και σύντομα ένιωθα πάλι υγιής και δυνατή. Είχα επίγνωση ότι αυτή η κατάρρευση ήταν ένα μεγάλο προειδοποιητικό σημάδι, αφού η δεξιά πλευρά του σώματός μου είχε αρχίσει αργά να καταρρέει πριν προ κάποιων ετών. Όμως ήμουν πάρα πολύ ξεροκέφαλη και το πολεμούσα. Πίστευα ότι, ό,τι και αν ήταν, μπορούσα να το λύσω μόνη μου. Στο κάτω κάτω, ήμουν ένα πνευματικό ον και πίστευα ότι εγώ δημιουργώ την πραγματικότητά μου. Δεν θα εμφάνιζα ποτέ [στην πραγματικότητά μου] μία μεγάλη σωματική βλάβη.

Πράγματι πιστεύω ότι ο ανώτερός μου εαυτός με καθογηγεί και λίγο μετά την εμπειρία της «κατάρρευσης», μία σειρά γεγονότων συγχρονικότητας συνέβη στην ζωή μου. Το αποτέλεσμα ήταν να έχω ραντεβού για αξονική τομογραφία κοντά στην εαρινή ισημερία. Τα αποτελέσματα; Ένας όγκος στον εγκέφαλο. Σοκ, δυσπιστία και άρνηση, ακολούθησαν. «Σε εμένα συμβαίνει αυτό; Από όλες τις δυνατότητες και επιλογές που υπάρχουν, εγώ αυτό εμφανίζω και υλοποιώ;» Εκείνο το βράδυ, ενώ έψαχνα τον ουρανό για ένα σημάδι του κομήτη Hale-Bopp, μία αίσθηση αποδοχής γεννήθηκε εντός μου και δήλωσα στον εαυτό μου «Θα το θεραπεύσω αυτό». Χωρίς αστάθεια, αυτό αποφάσισα ότι θα κάνω. Με μία ολιστική θεραπεύτρια, διάφορα θεραπευτικά βότανα και ένα όργανο που καλείται Φωτονική Ακτίνα Ήχων, έβαλα την πρόθεση να συρρικνώσω τον όγκο μέσα σε τρεις μήνες - έως το θερινό ηλιοστάσιο. Είχα σκοπό να εργαστώ με το συναισθηματικό μου σώμα, να ψάξω βαθύτερα για οποιεσδήποτε ενδείξεις θα εξηγούσαν το αίτιο που δημιούργησα τον όγκο στον εγκέφαλο.

Το τελευταίο κεφάλαιο αυτού του βιβλίου, το κεφάλαιο δώδεκα, ολοκληρώθηκε στις 22 Απριλίου 1997: Ημέρα της Γης και πανσέληνος. Είχαμε τα κέφια μας και καθώς οι Π εισήλθαν στην πραγματικότητά μας για άλλη μία φορά, μας είπαν «Το κεφάλαιο Δεκατρία θα έρθει λίγο αργότερα, θα γνωρίζετε πότε είναι η ώρα, και όλες θα συμφωνήσετε σε αυτό. Θα κλείσετε το μάτι η μία στην άλλη πονηρά, ενώ οι άγριοι άνεμοι της αλλαγής θα μαίνονται γύρω σας. Η κατάλληλη ώρα θα εμφανιστεί. Θα καταλήξετε σε ορισμένα συμπεράσματα και θα βιώσετε κάποια παράξενα, μοναδικά και απίστευτα γεγονότα. Νίκες. Προς το παρόν, όμως, θα συνεχίσουμε με την ιστορία μας. Χαλαρώστε».

Όσο τα μαθήματα της ζωής μας ξεδιπλώνονταν αυτήν την εποχή της απίστευτης επιτάχυνσης και αλλαγής, οι Πλειάδειοι με δίδαξαν ότι συχνά οι πιο δύσκολες προκλήσεις αποτελούν την μεγαλύτερη ευκαιρία, και ότι, αυτό που δεν επιθυμούμε να βιώσουμε ως εμπειρία, φέρνει την μεγαλύτερη νίκη. Στο τέλος Ιουνίου είχα προγραμματίσει άλλη μία αξονική και μαγνητική. Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι ο όγκος μου ήταν ακριβώς ίδιος σε μέγεθος, όπως ήταν τον Μάρτιο - το μέγεθος μίας μπάλας baseball. «Aπίστευτο! Δεν συρρίκνωσα τον όγκο μου παρά τις τεράστιες ποσότητες ενέργειας που σπατάλησα!» ήταν η πρώτη σκέψη μου όταν έμαθα τα αποτελέσματα. Για λίγα λεπτά ένιωθα ότι ήμουν μία σκέτη αποτυχία. Όμως, μάλλον γρήγορα, συνειδητοποίησα ότι η θαυματουργή θεραπεία δεν υπήρχε ως κάρτα στα σενάριά μου! Το πνεύμα είχε προετοιμάσει διάφορα μαθήματα για να βιώσω ως εμπειρίες, τα οποία εγώ δεν θα επέλεγα ποτέ. «Εν τάξει» είπα στον γιατρό μου «θα το εκτιμούσα εάν με φέρνατε σε επαφή με τον χειρουργό για τον οποίο μου μιλήσατε». Πριν τελειώσει η ημέρα, είχα προγραμματίσει την χειρουργικη αφαίρεση του όγκου μου.

..συνεχίζεται
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-03-16, 16:26
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Αναμφίβολα, ήμουν αντιμέτωπη με τον μεγαλύτερο φόβο μου και την μεγαλύτερη πρόκληση της ζωής μου. Μέσα σε λίγες ημέρες όλα τα ωραία μακριά μαλλιά μου θα είχαν κοπεί και το κρανίο μου θα ήταν κομμένο στα δύο. Τι δοκιμασία! Θυμάμαι τους Π ενώ έλεγαν: «Μία κρίση είναι μία ευκαιρία σχεδιασθείσα για να ταρακουνήσει τα θεμέλια μίας εσωτερικά παγιωθείσας συμπεριφοράς». Παραδόθηκα και έθεσα την πρόθεση να αντιμετωπίσω το πρόβλημα με όση περισσότερη χάρη και άνεση μπορούσα. Σε αυτή την διαδικασία είχα κατορθώσει να μεριάσω τους φόβους μου και η αγάπη είχε γίνει ο καλύτερός μου σύμμαχος. Επικοινώνησα με όλους εκείνους που ένιωθα να είχα κάποια σύνδεση, και τους ζήτησα να μου στείλουν την αγάπη τους και ευλογίες. Υπήρχαν άνθρωποι στους οποίους έτρεμα να τηλεφωνήσω. Όμως, το έπραξα και ακολούθως ένιωσα υπέροχα. Άνοιξα στην συχνότητα της αγάπης και σε αντάλλαγμα εισέπραξα ένα εκπληκτικό κύμα αγάπης από την οικογένειά μου, τους φίλους μου, παλαιούς γνώριμους, γιατρούς, νοσοκόμες και γείτονες - όλους. Κοίταξα κατά μέτωπον την πρόκλησή μου γεμάτη δύναμη, την οποία μου έδωσε η αγάπη, και μετά από μία πεντάωρη εγχείριση εξήλθα ως πεταλούδα πλήρης χρωμάτων.

Η μετεγχειρητική ανάρρωση έδωσε σε εμένα την ευκαιρία να αποκαλύψω, να κατανοήσω και να μετουσιώσω ορισμένες παγιωμένες συμπεριφορές που με κρατούσαν φυλακισμένη. Σήμερα, δεκατέσσερις μήνες μετά την «άρση κρανίου», όπως λένε οι Π, φαίνομαι και είμαι νέος άνθρωπος. Πράγματι, κάποιες φορές απαιτείται να ταρακουνηθούμε έως τον πυρήνα της ύπαρξής μας για να αλλάξουμε.

Διηγήθηκα σε εσάς την ιστορία μου -τα μαθήματα της ζωής μου- ελπίζοντας οτι, όταν ενταθούν οι άνεμοι της αλλαγής στην δική σας ζωή, εσεις θα κάνετε μία παύση για λίγο υπενθυμίζοντας στον εαυτό σας ότι όλα όσα μας προσφέρει η ζωή είναι ένα μάθημα. Παίξτε το παιχνίδι της ζωής με γούστο. Σας παρακαλώ θυμηθείτε να επιλέγετε την αγάπη και να βλέπετε όλες τις εμπειρίες ως μαθήματα ευκαιρίας που δίδονται με αγάπη.

Ένα ιδιαίτερο ευχαριστώ στην αδελφή μου Μπάρμπαρα και τους Πλειαδείους για την αγάπη τους, την υποστήριξη και την φιλία.

Κάρεν Μαρτσίνιακ ,Σεπτέμβριος 1998

..συνεχίζεται
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-03-16, 16:31
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Εισαγωγή από τους Πλειαδείους


Χαιρετισμοί, αγαπητοί φίλοι. Με ιδιαίτερη χαρά γινόμαστε και πάλι μέρος της δικής σας πραγματικότητας και ταξιδεύουμε μαζί σας για λίγο στο δρόμο προς την περιπέτεια και την αυτοανακάλυψη. «Ποιο ταξίδι;» μπορεί να ρωτάτε δικαίως - διότι μπορεί να σας φαίνεται ότι κάνετε συνεχώς κύκλους και ότι η ιδέα μίας μεγάλης περιπέτειας στην ζωή σας είναι ένας απόηχος και ένα μακρινό όνειρο από το καθημερινό δόγμα και αμείλικτα βάρη της ζωής που αντιμετωπίζετε. Παρόλα αυτά, αφήστε μας να σας συντροφεύσουμε για λίγο ως οδηγοί, που θέλουν να σας ψυχαγωγήσουν και να σας ζωντανέψουν, ενώ σας δείχνουμε τα τοπία και τα σύμβολα στην διαδρομή.

Είμαστε εκπληκτικοί στην διήγηση ιστοριών, τουλάχιστον έτσι μας λένε. Και εμείς έχουμε ταξιδέψει σε φαινομεντικά ατέρμονους κύκλους, συνεπώς έχουμε πολλά κοινά. Ο προορισμός μας είναι ίδιος με τον δικό σας, διότι εμείς είμαστε εσείς σε μία άλλη μορφή και έναν άλλον τύπο πραγματικότητας τόσο περιορισμένοι και περιχαρακωμένοι, όσο πιστεύετε ότι είστε εσείς. Τι είδους παράδοξο είναι αυτό; Και ποιοι τελικά είμαστε εμείς που ισχυριζόμαστε ότι είμαστε συγγενείς σας και δικοί σας; Και γιατί επιθυμούμε να ταξιδέψουμε μαζί σας; Sο, αυτά πρέπει να τα απαντήσετε εσείς για τον εαυτό σας.

Λέμε εκπληκτικές ιστορίες και έχουμε ένα υπέροχο, αμίμητο, εξαιρετικό humor, που μας βοηθά να ερμηνεύουμε τις καταστάσεις της ζωής, με όλο τον σεβασμό, όσο καλύτερα μπορούμε. Προσπαθούμε να βγάλουμε νόημα από την ύπαρξη συγκεντρώνοντας πολυδιαστασιακά κομμάτια του παζλ, τα οποία περιλαμβάνουν σε σχήμα και μορφή, ανήκουστες και άγνωστες κοινωνίες. «Πως μπορεί τα κομμάτια ενός παζλ να είναι πολυδιαστασιακά και τι σημαίνει πολυδιαστασιακός;» Μπορούμε να ακούσουμε τις ερωτήσεις σας και σας εγγυόμαστε ότι θα έχετε πολλές περισσότερες πριν ολοκληρωθεί το ταξίδι μας.

Ήρθε η ώρα να σας ρωτήσουμε: μπορούμε να σας συντροφεύσουμε και να εισέλθουμε με πρόσκληση στην δική σας πραγματικότητα; Διότι εμφανιζόμαστε με την δική σας κλήση και την δική σας άδεια ως μέρος της ζωής σας. Ρωτήστε τα βάθη της ύπαρξής σας πριν απαντήσετε. Αναζητήστε εντός σας την απάντηση, διότι το καλεσμά μας στην πραγματικότητά σας ως φίλων και συντρόφων θα φέρει σίγουρα βαθιά αλλαγή στις ζωές σας και ίσως κάποιοι από εσας να είναι αρκετά ευχαριστημένοι όπως είναι τώρα. Ίσως δεν ενδιαφέρεστε πραγματικά για τις πολυδιαστασιακές πραγματικότητες και θεωρείτε ότι αυτές οι ιδέες είναι αόριστες έννοιες και ψήγματα ανυπόστατης φαντασίας, που κομματιάζουν και κατακερματίζουν την λογική, την οποία πληρώσατε τόσο ακριβά για να αποκτήσετε. Εάν είναι έτσι, τότε καλό θα είναι να σταματήσετε τώρα και να βάλετε κατά μέρος την ιστορία μας. Ίσως κάποια άλλη στιγμή, σε κάποιο άλλο μέρος, να συναντηθούμε ξανά. Εάν όμως φουντώσαμε την περιέργειά σας και νιώθετε ότι επιθυμείτε οπωσδήποτε να συνεχίστε, ας γίνει έτσι.

Είναι καλύτερα να αρχίζουμε με την αλήθεια. Για την ακρίβεια -εάν υφίσταται κάτι τέτοιο- είναι καλύτερα επίσης και να τελειώνουμε με την αλήθεια. «Και τι γίνεται με την μέση και την διάρκεια της διαδρομής;» ίσως ρωτήσετε. Λοιπόν, η αλήθεια είναι ουσιαστική καθ' όλη την διάρκεια τους ταξιδιού. Όμως, το συνεχές παράδοξο οπωσδήποτε περιλαμβάνει την προσωπική σας οπτική και άποψη. Θυμηθείτε το αυτό. Είμαστε ταξιδιώτες στον χρόνο. Αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος για να μας περιγράψει κάποιος. Αποκαλούμε εαυτούς Πλειαδείους, παρ' όλο που ανταποκρινόμαστε σε πολλά ονόματα και χαρακτήρες. Είμαστε τόσο πραγματικοί, όσο πραγματικοί πιστεύετε ότι είστε εσείς. Όταν σας συναντάμε, συναντάμε τους εαυτούς μας, οι οποίοι βρίσκονται σε ένα τμήμα του χρόνου, χωμένο σε έναν συμπαγή 3Dιάστατο κόσμο, όπως πιστεύετε. Μας γοητεύετε. Ίσως, έως το τέλος των ταξιδιών και των αφηγήσεών μας, να έχετε και εσείς γοητευτεί από τους εαυτούς σας. Τώρα όμως είναι η ώρα για να αρχίσουμε την διήγηση. Συνεπώς, η ιστορία αρχίζει.


...συνεχίζεται
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-03-16, 16:34
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΦΩΤΟΣ


Η Πραγματικότητα Υπάρχει ως Καθρέπτης


Εκ του δικού μας σημείου θεάσης, είμαστε ιστοριοαφηγητές και είμαστε υπερ ευχαριστημένοι που μας δίνεται η ευκαιρία να εισέλθουμε στην πραγματικότητά σας, είτε γιατι ακούτε τις φωνές μας, είτε γιατι διαβάζετε τους λόγους μας, είτε γιατι είστε τόσο λεπτά συντονισμένοι που μπορείτε να διακρίνετε μέσα στην ησυχία ενός θερινού απογεύματος τους ψυθύρους, την ηχώ, τις ομιλίες μας στο αεράκι. Όπως και αν μας συναντάτε, είναι μεγάλη μας ευχαρίστηση το ότι μας ακούτε για λίγο.

Είμαστε Πλειάδειοι, ή έτσι συστηνόμαστε · όπως και να έχει, από την προσωπική σας οπτική, είναι το ίδιο δύσκολο να μας δώσετε κάποιο όνομα, όσο είναι και από την δική μας οπτική να σας δώσουμε εμείς όνομα. Μπορεί να φαίνεται ότι γνωρίζετε τους εαυτούς σας · έχετε ονόματα, διευθύνσεις, και σίγουρα διαφόρους κωδικούς αριθμούς για να διακρίνετε την ταυτότητά σας. Ίσως σύντομα γίνετε ένα ηλεκτρονικό κύκλωμα και προγραμματιστείτε: γίνετε ολόγραμμα, αυτοματοποιημένοι, και μετατραπείτε σε ρομποτικά όντα (robotized beings). Προς αυτήν την κατεύθυνση οδεύετε. Εσείς γνωρίζετε ποιοι είστε;

Εμείς είμαστε μία συλλογική ενέργεια, συνειδητή και ζώσα. «Σπίτι» μας είναι μία μικρή ομάδα άστρων στους ουρανούς, που σας είναι γνωστά ως Πλειάδες. Αυτή η ομάδα άστρων έχει παίξει σημαντικό και αγαπητό ρόλο σε πολλούς πολιτισμούς της Γης και ορισμένοι έχετε ταξιδέψει εκεί ή εύχεστε να είχατε ταξιδέψει εκεί ή θυμηθήκατε αυτά τα άστρα στα όνειρά σας. Πολλοί ιθαγενείς άνθρωποι (native people) έχουν ισχυριστεί ότι έχουν συγγένεια με τις Πλειάδες καθώς και με άλλα αστρικά συστήματα, αφού σίγουρα δεν είμαστε οι μόνοι παίκτες σε αυτήν την ιστορία.

Είμαστε Πλειάδειοι. Κάποιοι έχουν διαδώσει την φήμη ότι σας μοιάζουμε στην μορφή και οριμένοι άλλοι ότι συγγενεύουμε με τα ερπετά, ή ότι έχουμε μπλε χρώμα ή ότι αλλάζουμε μορφές. Ποια είναι η απάντηση; μπορεί να αναρωτιέστε. Λοιπόν, σίγουρα το σπίτι μας είναι έξω από τον δικό σας κόσμο και εντούτοις είμαστε μέρος του κόσμου σας. Είστε συγγενείς μας και, ως συγγενείς, θα θέλαμε να μοιραστούμε μαζί σας την δική μας οπτική. Με τον τρόπο που βλέπουμε τον κόσμο σας, έχουμε την ικανότητα να βλέπουμε τον χρόνο σαν να είναι ένα συνεχές ημερολόγιο και να επιλέγουμε όποιο σημείο του χρόνου επιθυμούμε και να το ακολουθούμε. Αυτό, ξέρετε, δεν είναι και τόσο εύκολο. Υπάρχουν εκείνοι που κυνηγούν τα σημεία στον χρόνο, των οποίων η μόνη φιλοδοξία είναι να τα εντοπίζουν και να εισέρχονται σε αυτά. Αυτοί είναι, εξ επαγγέλματος ή εξ εμπνεύσεως, χρονο - παίκτες. Αυτή είναι μία ιδέα που ο κόσμος σας -στο τέλος του εικοστού και στις αρχές του εικοστού πρώτου αιώνα στην Γη- μόλις αρχίζει να αντιλαμβάνεται.

Υπάρχει μία ενέργεια η οποία έρχεται τώρα στον κόσμο σας σε μαζικά κύματα και υπό μορφές απόλυτα μη αναγνωρίσιμες, σε σχέση με τον τρόπο που είναι συντονισμένη η οπτική σας οξύτητα. Εν τούτοις, οι άλλοες σας αισθήσεις σας λένε ότι ζείτε στην πιο παρανοϊκή εποχή από όλες τις εποχές. Τα πάντα έχουν αναποδογυρίσει! Βιώνετε την κατάρρευση του πολιτισμού σας και για αυτό, ως συγγενείς -πολυδιαστασιακά όντα τα οποία σχετίζονται μαζί σας- είμαστε εδώ. Πιο συγκεκριμένα, θα θέλαμε να σας μεταφέρουμε την δική μας οπτική για το τι συμβαίνει στον κόσμο σας. Θεωρούμε τους εαυτούς μας διδασκάλους και μαθητές, συντρόφους και φίλους, και σίγουρα αποστάτες. Μας αρέσει να προσδιορίζουμε εαυτούς ως συστηματοθραύστες (systems busters) και να αναζητούμε εκείνους μέσα στην Οικογένεια Φωτός οι οποίοι είναι επίσης συστηματοθραύστες. Είμαστε όλοι Οικογένεια Φωτός και όλοι όσοι έλκεστε από τους λόγους και την ενέργειά μας γνωρίζετε για την Οικογένεια Φωτός. Είστε ένας εξ ημών και ίσως έχετε ακούσει τις ιστορίες μας και έχετε αναρωτηθεί για την πηγή τους. Θα σας πούμε τώρα για αυτές τις ιστορίες, για το τι συμβαίνει σε εσάς.

Βιώνοντας ημέρα με την ημέρα, αναρωτιέστε τι συμβαίνει. Γιατί αλλάζουν τα πάντα; Γιατί όλοι αποτρελαίνονται; Τι σημαίνει αυτό; Γιατί είναι οι απάτες και τα ψέματα το παιχνίδι που μαζικά παίζεται; Τι απέγινε η ηθική ακεραιότητα; Τι απέγινε η υπευθυνότητα; Τι απέγινε η εμπιστοσύνη; Τι απέγινε η συμπόνια; Τι απέγινε η φιλία; Τι απέγινε η αγάπη; Τι απέγινε ο γάμος, η συντροφικότητα; Λοιπόν, τι απέγιναν; Σε έναν πολιτισμό ο οποίος καταρρέει, σε έναν πολιτισμό που αναποδογυρίζει τον εαυτό του, αυτές οι ποιότητες δεν υφίστανται. Βιώνετε σε μία εποχή που ως πρωτεργάτες δημιουργείτε μία νέα περιοχή, που μια μαζική αλλαγή αντίληψης θα συμβεί, και που όλος ο πλούτος μίας εποχής βρίσκεται εντός σας. Όταν συγκεντρώσετε αυτόν τον πλούτο, θα ανακαλύψετε ότι αυτό το οποίο συγκεντρώνετε είναι η ικανότητά σας να αλλάζετε τις αντιλήψεις σας. Για αυτόν τον λόγο βρισκόμαστε εδώ αυτήν την περίοδο.

Μέσα στην θέρμη μας να εξερευνήσουμε και να αναρωτηθούμε ποιοι είμαστε και γιατι ο κόσμος είναι έτσι όπως είναι, ανακαλύψαμε έναν τρόπο να προσεγγίσουμε τον δικό σας κόσμο, τον κόσμο που αποκαλείτε Γη. Ένα μέρος της προσοχής μας επικεντρώνεται στον κόσμο μέσα στον οποίο ζείτε εσείς. Όμως, υπάρχουν τόσα πολλά ακόμη για τον εαυτό σας τα οποία δεν έχετε συναντήσει, ούτε εξερευνήσει. Η πρόθεσή μας, σε αυτούς τους πιο παράδοξους καιρούς, είναι να σας δείξουμε ότι αυτά τα παράλογα έχουν λόγο που συμβαίνουν: Βρίσκεστε στα πρόθυρα μίας μετάβασης από έναν πολύ ανάλγητο, γραμμικό, περιορισμένο και ελεγχόμενο τρόπο ζωής και έκφρασης, προς μία διεύρυνση της αντίληψής σας, σε περισσότερη έκφραση και λειτουργία, ως μία κλειστή βεντάλια που ανοίγει διάπλατα.

Η πρόθεσή μας είναι να ταρακουνήσουμε την συνειδητότητά σας. Είστε πολλά περισσότερα από αυτά που σας έχουν πει έως τώρα. Θα πούμε, ακόμη και σε εκείνους οι οποίοι έχουν μελετήσει πολύ και θεωρούν εαυτούς ειδικούς στους τομείς του μυστικισμού, της πνευματικότητας, του σαμανισμού και του αποκρύφου, να διατηρήσετε την αθωότητά σας, την ταπεινότητά σας, τον σεβασμό σας και την πρόθεσή σας να ζείτε πάντοτε ανοικτά προς διεύρυνση. Χωρίς τις ποιότητες αυτές και με όλα όσα πρέπει τώρα να διδαχτείτε, θα τυφλωθείτε από το ίδιο το φως σας και θα αποκλειστείτε. Αυτό είναι φυσικά το test που δημιουργούν οι παράλογοι αυτοί καιροί για όλη την ανθρωπότητα. Θα μπορέσετε να αλλάξετε τις αντιλήψεις σας;

Κοιτάξτε τους διαφόρους τομείς της ζωής, στους οποίους φαίνεται ότι οι ελευθερίες σας περιορίζονται ολοένα και περισσότερο. Δεν μπορείτε να εκφράσετε ελεύθερα τον εαυτό σας, ούτε να πείτε την άποψή σας και πρέπει να ακολουθείτε σαν πρόβατα και να κάνετε ό,τι σας λένε. Τα χρήματα δεν σημαίνουν τίποτε πλέον: τα αυτοκίνητα κοστίζουν χιλιάδες χιλιάδων δολάρια. Τα πάντα κοστίζουν εξωφρενικά ακριβά - από την εκπαίδευση έως την επικοινωνία. Τα σπίτια σας απειλούνται. Μπορείτε να ανταπεξέλθετε στο κόστος ενός δικού σας σπιτιού; Πού θα βρείτε τροφή; Ακόμη και η διασκέδαση κοστίζει τόσο πολύ αυτήν την εποχή. Τα παιδιά δεν παίζουν πλέον με τις πέτρες και τα ξυλάκια ή την λάσπη γιατι φοβούνται την γη.

Σας έχουν πει ότι παντού υπάρχουν ασθένειες και έτσι έχετε φοβηθεί το σώμα σας, το οποίο έγινε άκαμπτο και κλειστό. Οι σχέσεις σας με τους φίλους, την οικογένεια και τους αγαπημένους διαλύονται. Η κατανόηση της σεξουαλικότητας βρίσκεται στην πλέον σκοτεινή της εποχή. Η κατάχρηση της σεξουαλικής ενέργειας, με διαστροφές και την μυστική δύναμη της σεξουαλικής κακοποίησης, έχει διάπλατα εκδηλωθεί και θεωρείται εργαλείο των κυβερνώντων τάξεων είτε είναι οι πάπες, οι ιερείς ή οι πρόεδροι. Ίσως οι Φαραώ και οι πατριάρχες σας και ορισμένοι άλλοι αντίστοιχοι να μπορούν επίσης να συμπεριληφθούν σε αυτήν την κατηγορία. Οι θρησκείες σας, τα εκπαιδευτικά σας συστήματα και οι ηγέτες σας ουδέν έχον πραγματικά νόημα λένε, και στερούνται παντελώς οποιασδήποτε συμπόνοιας. Το όραμά τους για την ανθρωπότητα είναι παγωμένο και κρύο. Δεν είναι ένα ζεστό όραμα. Η Νέα Παγκόσμια Τάξη σίγουρα δεν είναι μία γλυκιά, ζεστή αγκαλιά.

...συνεχίζεται
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-03-16, 16:36
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Τα μεγάλα κύματα ενέργειας που διέρχονται μέσα από τα συστήματά σας αλλάζουν κάθε άνθρωπο σε επίπεδο φυσιολογίας. Αλλάζετε ως πλανήτης. Για αυτό, εμείς ως Πλειάδειοι συγγενείς, ερχόμαστε κοντά σας τώρα. Επιδιώκοντας να μάθουμε περισσότερα για τους εαυτούς μας, ανακαλύψαμε δρόμους για να σας συναντήσουμε. Αρχίσαμε να αντιλαμβανόμαστε ότι, εάν σας συναντούσαμε και εργαζόμασταν μαζί σας και δίναμε ένα κομμάτι ενέργειας και προσοχής στον κόσμο σας, τότε θα μπορούσαμε να αντιληφθούμε τους εαυτούς μας. Εάν υπάρχει κάτι το οποίο έχουμε μάθει στο δικό μας ταξίδι μέσα στην ύπαρξη, είναι η βεβαιότητα ότι η πραγματικότητα υπάρχει ως καθρέφτης. Ορισμένοι θα πουν «Α ναι, το γνωρίζουμε αυτό, το έχουμε ακούσει με πολλούς διαφορετικούς τρόπους: αυτό που στέλνεις προς τα έξω, είναι εκείνο που λαμβάνεις πίσω. Η σκέψη δημιουργεί. Δημιουργείς την δική σου πραγματικότητα». Σε αυτήν την φάση, αυτή είναι μία πολύ βαθιά και σημαίνουσα έννοια για να την κατανοήσετε, διότι πραγματικά είναι ένας από τους υψίστους συνεχείς νόμους της ύπαρξης.

Γνωρίζαμε ότι, εάν η πραγματικότητα πάντοτε κατοπτρίζει τον εαυτό της και εάν μας τραβούσε μαγνητικά η δική σας πύλη στην Γη, τότε θα έπρεπε κάτι να υφίσταται εκεί. Τα τελευταία δέκα έτη, του δικού σας χρόνου, μαθαίναμε για εσάς, σας διδάσκαμε, ερχόμασταν στον κόσμο σας και σας δίναμε πληροφορίες οι οποίες θα σας βοηθούσαν σε μία κρίσιμη στιγμή της εξέλιξής σας: εκεί που ο πολιτισμός σας καταρρέει. Μπορεί να αναρωτηθείτε «Γιατί στο καλό συμβαίνει αυτό;» Και ορισμένοι μπορεί να μην το δεχτούν και να πουν: «Ο πολιτισμός δεν καταρρέει. Κοίτα, έχω ένα μεγαλύτερο αυτοκίνητο, περισσότερα χρήματα, αρώματα και δερμάτινα παπούτσια, ολόμαλλα πουλόβερ, ταξίδια σε όλον τον κόσμο - πολύ περισσότερα από όσα είχα πριν». Πραγματικά, αυτό είναι αλήθεια. Ορισμένοι άνθρωποι ζουν μέσα στην πολυτέλεια αυτήν την εποχή. Όμως, εάν ανοίγατε τα μάτια σας και κοιτούσατε γύρω σας, θα βλέπατε ότι πολύ λίγοι ζουν έτσι. Η μεγάλη πλειονότητα των ανθρώπων στον κόσμο σας έχουν προθυμοποιηθεί να βρίσκονται σε μία αέναη προσπάθεια επιβίωσης. Λέγοντας αυτό εννοούμε ότι πιστεύουν ό,τι τους λένε. Πηγαίνουν σχολείο, ακούνε τους γονείς τους, ή την όποια εξουσία εξαπλώνει την δική της αλήθεια και δηλώνει «Έτσι έχουν τα πράγματα». Παρ' όλο που υπάρχουν πολλά αίτια για μία τέτοια συμμόρφωση, αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό της ανθρωπότητας ή έστω ένα χαρακτηριστικό που υφίσταται εδώ και πάρα πολύ καιρό.

Και όμως, εάν κανείς δεν σας το έχει πει, αγαπητοί άνθρωποι, είστε από τις πλέον πανίσχυρες δυνάμεις, κρυμμένοι μέσα σε μία από τις κρυφές πτυχές του σύμπαντος. Δεν το λέμε αυτό για να σας συγκινήσουμε και σίγουρα ούτε για να αυξήσουμε τον εγωισμό σας. Όταν είστε πανίσχυροι, μπορείτε να καταστρέψετε εαυτούς με την ίδια ευκολία που μπορείτε να δημιουργήσετε σύμπαντα. Ο λόγος που βρισκόμαστε εδώ μιλώντας για την παράνοια της εποχής σας και την πτώση του πολιτισμού σας είναι διότι παίρνετε δύναμη και καταστρέφετε εαυτούς, αντί να δημιουργείτε σύμπαντα. Πολλά είδη ζωής γνωρίζουν για αυτήν την δύναμη αφού το σύμπαν είναι αχανές και ο γαλαξίας σφύζει από συνειδητότητα. Πολλοί εξ υμών γνωρίζουνότι συνδέονται με αστρικά συστήματα στα οποία υπάρχει νοήμων ζωή και ότι σε όλους τους πλανήτες του ηλιακού σας συστήματος υφίσταται νοήμων ζωή υπό κάποια μορφή. Το ηλιακό σας σύστημα δεν είναι αυτό που φαίνεται να είναι. Οι πλανήτες, ως τροχιές ενεργείας, συνυπάρχουν σε μία ειδική σχέση και έχουν σχεδιαστεί με τον ίδιο τρόπο που σχεδιάζετε εσείς τα αυτοκίνητά σας: δεν ρίχνετε τυχαία όλα τα εξαρτήματα μαζί, ούτε περιμένετε ότι έτσι θα λειτουργούν και θα σας μεταφέρουν από το ένα μέρος στο άλλο. Έχετε κατανοήσει ορισμένες αρχές και έχετε δημιουργήσει μία μεγάλη επιστήμη γύρω από αυτήν την διαδικασία - μία επιστημη η οποία φαίνεται ότι λειτουργεί επειδή πιστεύετε σε εκείνη. Εσείς την σχεδιάσατε, διότι είστε πανίσχυροι δημιουργοί. Όμως, εάν κολλήσετε σε αυτήν την μία επιστήμη, μπορεί να χάσετε κάποια άλλη επιστήμη, και μετά κάποια άλλη, και κάποια άλλη, διότι σίγουρα υπάρχουν περισσότερες από μία επιστήμες. Η πραγματικότητα υπάρχει ως καθρέπτης και ο,τιδήποτε αποφασίζετε να δημιουργήσετε είναι δυνατόν να λειτουργήσει, εάν πιστεύετε στην δύναμή σας και έχετε ορισμένους άσους στο μανίκι σας! Η πρόθεσή μας είναι να σας προσφέρουμε ορισμένους τεχνικούς άσους, μερικά μαθήματα ζωής, ώστε να μπορέσετε να ξεπεράσετε αυτές τις τόσο ταραχώδεις εποχές.

Ως Οικογένεια Φωτός, είστε συστηματοθραύστες οι οποίοι ταξιδεύουν μέσα στον χρόνο εισερχόμενοι σε συστήματα που χρειάζονται αλλαγή. Εισέρχεστε και διευκολύνετε την κατάρρευση των συστημάτων διότι μεταφέρετε φως. Τώρα σας ζητούμε να αναρωτηθείτε σχετικά με το φως, να το ρωτήσετε από πού έρχεται. Πόσες μορφές έχει; Τι άλλο κάνει πέραν του να φωτίζει τα σπίτια σας και τους δρόμους σας; Όταν το φως αλλάζει μορφή ή χρώμα, όταν αστράφτει στο μέσον του ουρανού, μεταβάλλει την συνειδητότητά σας; Όταν σας μαγεύουν οι εκλείψεις του ηλίου ή της σελήνης στον βραδινό ουρανό, τι συμβαίνει πραγματικά μέσα στην ύπαρξή σας όταν το φως αλλάζει τις συνήθεις παραμέτρους του; To φως, από μία οπτική γωνία, είναι πληροφορίες.

Ενώ μοιραζόμαστε το φως με εσάς, θα κάνουμε μία μεραφορά από νου σε νου για να διευρύνουμε το πεδίον της αντίληψής σας, για να εξερευνήσουμε τους διαδρόμους του χρόνου μέσω του DNA σας, ώστε να θυμηθείτε την αληθή ιστορία του πλανήτη σας και εαυτών. Σας έχουν πει ότι οι πρώτοι άνθρωποι σέρνονταν σε σπηλιές ή εκδιώχθηκαν από τον παράδεισο, και εξελίχθηκαν αργά επί χιλιάδες χρόνια πολεμώνας με τους παγετώνες και ανακαλύπτοντας τον τροχό. Αυτή σίγουρα δεν είναι η ιστορία. Κατάγεστε από τους προγόνους οι οποίοι έρχονται από τα άστρα. Είστε αστρικοί. Ούτε εσείς, ούτε ο πλανήτης σας είστε εδώ εξ αιτίας ενός ατυχήματος τύπου «Big Bang». Τα πάντα έχουν σχεδιαστεί και το σύμπαν λειτουργεί επειδή υπάρχει σχεδιασμός. Ίσως δεν μπορείτε να συλλάβετε την ύπαρξη του μηχανικού, του σχεδιαστή ή του προσωπικού παραγωγής. Όμως αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υφίστανται. Όταν ήσαστε παιδιά, υπήρχαν πολλά πράγματα που δεν μπορούσατε να φανταστείτε. Ακόμη και τώρα που ως μεγάλοι ενήλικοι συνεχίζετε να μαθαίνετε, υπάρχουν όλων των ειδών τα αστρικά στίγματα που συμβαίνουν στον ουρανό, τα οποία δεν μπορείτε να φανταστείτε, που μεταβάλλουν την συνειδητότητά σας μήνα με τον μήνα καθώς εισέρχεστε στον εικοστό πρώτο αιώνα. Στην πραγματικότητα, δημιουργούμε ένα ενεργειακό άνοιγμα για να εισέλθετε στον εικοστό πρώτο αιώνα όταν σας βοηθούμε να γίνετε υπάρξεις με αξία, σκοπό και πλήρη υπευθυνότητα.

Η πρόκλησή σας αυτήν την εποχή είναι να κερδίσετε την ελευθερία σας και αυτό δεν σημαίνει να πολεμήσετε την κυβέρνηση, τον στρατό, τον έλεγχο του νου ή οποιαδήποτε άλλη δύναμη φαίνεται ότι σας παγιδεύει στην 3D πραγματικότητα. Παρ' όλο που μπορεί να φαίνεται ότι σας συμπιέζουν και η ατομικότητά σας αναιρείται, υπάρχει μία μεγαλύτερη εικόνα. Όταν ζείτε την καθημερινότητά σας, μπορεί να βλέπετε τον εαυτό σας να αναρωτιέται εάν έχει τρελαθεί, να αναρωτιέται για τον σκοπό σας, και για το τι να κάνει από λεπτό σε λεπτό, καθώς τον κατακλύζει όλο το φάσμα της ζωής. Θα σας πούμε ότι η εικόνα είναι μεγαλύτερη από ό,τι μπορείτε να φανταστείτε, συνεπώς προσδεθείτε και χαλαρώστε. Η ζωή στην Γη περιλαμβάνει πολλά περισσότερα από όσα φαντάζεστε, συνεπώς μην αγχώνεστε διότι υπάρχουν πολλά περισσότερα τα οποία θα έρθουν. Πρόθεσή μας είναι να σας βοηθήσουμε να ξεπεράσετε αυτήν την εποχή. Στην ιδανική περίπτωση μεσά από εσάς θα δημιουργήσουμε ανοίγματα ενεργείας, ώστε να μπορείτε να χαλαρώσετε και να κατανοήσετε ποιοι είστε κατά την διάρκεια αυτής της τεράστιας διαδικασίας αλλαγής.

Μπορεί να αναρωτιέστε «Γιατί εμείς, οι Πλειάδειοι, είμαστε τώρα εδώ, γιατί το κάνουμε αυτό;» Λοιπόν, μπορούμε να σας πούμε το ακόλουθο: «Διδασκόμαστε απο εσάς, και εν συνεχεία διδασκόμαστε για τους εαυτούς μας διότι η πραγματικότητα είναι ένας καθρέπτης». Δεν είναι εύκολο να σας εντοπίσει κάποιος μέσα στον χάρτη της ύπαρξης. Μπορείτε να φανταστείτε όλη την ύπαρξη και τον χρόνο να υπάρχουν ταυτόχρονα; Σε αυτήν την περίπτωση, πώς φαντάζεστε ότι μπορεί κάποιος να σας εντοπίσει, ένα τέταρτο του χιλιοστού μίας βελόνας μέσα στην κοσμική θημωνιά; Λοιπόν, σας βρήκαμε κατά την διάρκεια της αναζήτησής μας για να μάθουμε τον εαυτό μας και πειραματιζόμαστε μαζί σας διότι καταλαβαίνουμε ότι τόσο εσείς όσο και όλη η ύπαρξη είναι ένα πείραμα. Ό,τι κάνετε, είναι μία ανάκλαση αυτού που πιστεύετε. Έτσι, πρόθεσή μας είναι να διασκορπίσουμε ενέργεια υπό μορφήν ιδεών προς εσάς, την ανθρωπότητα, ώστε εσείς να μπορείτε πιθανόν να τις χρησιμοποιήσετε ως εργαλεία επιβίωσης. Είναι ένας βολικός όρος τα «εργαλεία επιβίωσης». Πρέπει να επιβιώσετε από την μετάβαση εκ της γραμμικής ζωής στην πολυδιαστασιακή έκφραση, όταν η κλειστή βεντάλια ανοίγει - όπως οι βεντάλιες που έχουν οι γκέισες και οι κυρίες του Νότου.

...συνεχίζεται
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-03-16, 16:36
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Αυτή δεν είναι μία διαδικασία εύκολη να βιώσει κάποιος. Συνεπώς, θα μιλήσουμε για κάποια πολύ δύσκολα ζητήματα. Πρέπει να διατηρήσετε, τα φυσικά, συναισθηματικά, νοητικά και πνευματικά σας σώματα συντονισμένα και υπάρχουν πολλοί τρόπου να το κάνετε. Τώρα, έχουμε κάτι σημαντικό να σας πούμε: κάθε φορά που τελειώνετε μία ζωή στην Γη, έχετε την ευκαιρία να κάνετε μία επισκόπηση της ζωής σας, να κοιτάξετε πίσω και να πείτε «Μμμ, κοίτα τι έκανα στη Γη». Θα είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, εάν σας ακούσουμε να λέτε ότι συλλέξατε πολλά ψήγματα μαθημάτων ζωής, και ως προς αυτό, θα θέλαμε να συνεισφέρουμε ένα είδος χρυσού σε εσάς. Όμως, αυτός ο χρυσός είναι κάτι επί πλέον από ένα πολύτιμο μέταλλο που θα ανταλλάσσατε σε κάποια τράπεζα για υλικό πλούτο. Θα ήταν πολύ εύκολο για εσάς, εάν φτάναμε με ένα φορτηγό χρυσό και το αδειάζαμε στην αυλή σας λέγοντες «Εδώ, αγαπητοί άνθρωποι, είναι το χρυσό φως σας. Άντε τώρα, πηγαίνετε να το εξαργυρώσετε». Πολλοί από εσάς θα θέλατε απλώς να σας δοθούν οι αλήθειες, ενώ εσείς κάθεστε στους θρόνους σας και λέτε «Κοίτα να δεις, το αξίζω».

Θυμηθείτε ότι, ως Οικογένεια Φωτός, πηγαίνετε σε συστήματα για να δημιουργήσετε την αλλαγή. Δεικνύετε τον δρόμο και συχνά πρέπει να μάθετε τις πλέον δύσκολες όψεις του συστήματος πριν μπορέσετε να το αλλάξετε. Εισέρχεστε σε ένα σύστημα για να βιώσετε εμπειρικά τα βάθη του με εξονυχιστικές λεπτομέρειες, ώστε να μπορείτε να έχετε σημεία αναφοράς με τους υπολοίπους - την οικογένεια και τους φίλους. Παρόλο που ο υπόλοιπος κόσμος μπορεί να μην πιστεύει ότι είναι Οικογένεια Φωτός, εντούτοις όλοι είναι. Τα πάντα είναι μέρη του ενός και του ιδίου. Η ιστορία που σας λέμε είναι η ιστορία της ανθρωπότητας, μία ιστορία διαβίωσης στο σύμπαν ως μία τεράστια οικογένεια, μία οικογένεια που είχε τα προβλήματά της, όπως όλες οι οικογένειες. Αυτή η οικογένεια έχει έναν κλάδο, τον οποίο θα ονομάσουμε Οικογένεια Σκότους. Ως Οικογένεια Φωτός, μία από τις προθέσεις μας είναι να εξερευνήσουμε την Οικογένεια Σκότους μαζί σας, εκείνο το παρακλάδι που κρύβεται μέσα στην ντουλάπα, το παρακλάδι για το οποίο όλοι ντρέπονται, ταπεινώνονται και νιώθουν αμήχανα. Για να κάνουμε ακόμη μεγαλύτερο το μπέρδεμα των ονομάτων, των ετικετών και των παρανοήσεων, θα σας πούμε ότι το δικό σας κλαδί της Οικογένειας Φωτός, οι συστηματοθραύστες, συχνά θεωρείται το μαύρο πρόβατο και από τις δύο πλευρές της οικογενείας!

Ενώ βιώνετε την εμπειρία του μαζικού ανοίγματος της ενέργειας, η οποία είναι πραγματικά μία εισροή φωτός, είναι αναπόφευκτη η αντίστοιχη εμπειρία, δηλαδή το να κοιτάξετε και στο σκοτάδι. Στον κόσμο της διττότητας στον οποίο κατοικείτε, η σκιά προσδιορίζει το φως, ακριβώς όπως και στις φωτογραφίες. Ίσως ανακαλύψετε ότι, όσο περισσότερο φως δημιουργείτε, τόσο περισσότερο θα βλέπετε το σκοτάδι το οποίο το καθορίζει. Ίσως ορισμένοι από εσάς να ήσαστε αφελείς,πολύ πρόθυμοι να παίξετε το παιχνίδι ακούγοντας αυτούς οι οποίοι βρίσκονται στην εξουσία και κάνοντας εκείνα που σας έλεγαν, αντί να σκέφτεστε εσείς για τον εαυτό σας. Ουδείς ενθαρρύνει τους ανθρώπους να σκέφτονται. Παντού σε όλον τον κόσμο γίνεται ένας μαζικός προγραμματισμός. Σας λένε τι να σκέφτεστε και πληρώνετε σημαντικά χρηματικά ποσά για αυτό. Αυτός ο τύπος κατάχρησης της ενεργείας μπορεί να φτάσει έως το σημείο που έχετε ήδη φτάσει, στο οποίο οι άνθρωποι μετατρέπονται σε ασύνδετα μικρά κουτάκια, κατακερματισμένα τμήματα χωρίς σύνδεση με το σύνολον. Ο,τιδήποτε κατακερματίζεται κατ' αυτόν τον τρόπο, σταδιακά καταρρέει από μόνο του. Το μέρος δεν μπορεί να παραμείνει χωρισμένο από το σύνολον για πολύ καιρό. Μόνον για πολύ λίγο μπορεί ένα μικρό τμήμα να διατηρηθεί απομονωμένο. Αντιλαμβάνεστε; Όταν κοιτάτε την Φύση, τα φυτά, τα ζώα, ή τον εαυτό σας, συνειδητοποιείτε ότι δεν μπορείτε να αναπαραχθείτε, εάν παραμείνετε απομονωμένοι. Επειδή σας διδάσκουν διάφορες ψευδείς ιστορίες εδώ και χιλιάδες χιλιάδων έτη, όλοι οι άνθρωποι στην Γη έχετε περιοριστεί σε μικρά κουτάκια που ο καθένας πιστεύει, αποσυνδεδεμένοι από την αληθή σκέψη και από τον εαυτό σας και τους άλλους ανθρώπους. Η βάση της οπτικής που έχετε για τον κόσμο σας είναι η ιδέα του διαχωρισμού, η οποία δεν είναι απαραιτήτως η πλέον σοφή αρχή ως θεμέλιο.

Ενώ το φως και η κοσμική ενέργεια φθάνουν για να επηρεάσουν τον πλανήτη σας, αυτή η θεμελιώδης βάση θα αρχίσει να καταρρέει σαν αρχαία υποδομή που χτίστηκε σε ακατάλληλο έδαφος. Μπορείτε να δείτε τις δομές από το μέλλον και έτσι να λάβετε υπόψιν σας τις μελλοντικές γενιές. Οι αρχαίοι έκτισαν οικοδομήματα επάνω στον πλανήτη με τέτοιον τρόπο που άντεξαν πολύ περισσότερο από ό,τι θα αντέξουν τα δικά σας μοντέρνα κτίρια. Ο λόγος είναι ότι εκείνοι είχαν μία ευρύτερη κατανόηση του κόσμου. Είχαν επαφή με τον ουρανό και με την Γη, και η ιδέα ότι τα πάντα είναι ζώντα τους κινητοποιούσε. Συνέλαβαν την έννοια του αιθέρος, ο οποίος αντιπροσωπεύει το πνεύμα και τα αόρατα βασίλεια, ως ένα στοιχείο πέμπτο πρόσθετο της γης, του αέρος, του πυρός και του ύδατος.

Αυτό το αόρατο βασίλειο χρησιμοποιούμε για να έλθουμε από τις Πλειάδες για να σας μιλήσουμε, να σας ηλεκτρίσουμε, να διασκεδάσουμε μαζί σας, να διδαχθούμε από εσάς, και να μεταδώσουμε σε εσάς μία ενέργεια η οποία είναι δική σας. Ενώ κοιτάμε τον κόσμο σας από την δική μας οπτική, υφίστασθε ως μία σελίδα ενός βιβλίου. Σας αναζητούμε με πολλούς τρόπους, γνωρίζοντας τι υπάχει πριν και τι συμβαίνει στην συνέχεια. Βιώνοντες στην σελίδα, στις περισσότερες περιπτώσεις ουδεμία ιδέα έχετε για αυτήν την ευρύτερη οπτική. Πιστεύετε ότι γνωρίζετε τι έχει συμβεί πριν από την εποχή σας. Όμως, δεν έχετε την πλήρη, πλήρη ουσίας έκδοση. Όταν σας πρωτο - εντοπίσαμε, αισθανθήκαμε ότι μπορούσαμε να σας βοηθήσουμε ώστε πιθανόν να βελτιώνατε τις σελίδες του βιβλίου σας.

..συνεχίζεται
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-03-16, 19:04
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Υφίστανται όντα τα οποία ζουν έχοντας ένα πολύ περιορισμένο τρόπο σκέψης, τα οποία πιστεύουν οτι όταν γράφουν ένα βιβλίο ύπαρξης, το βιβλίο πρέπει να παραμείνει για πάντα το ίδιο. Από την δική σας οπτική, αυτά τα όντα μπορούν να ονομαστούν Θεοί. Ζουν σε μία κατοικία Θεών, όπου έχουν το δικό τους σπίτι. Μέσα στην κατοικία τους, έχουν νόμους και κανονισμούς οι οποίοι είναι πολύ περισσότερο ευρείς από τους δικούς σας, όμως τουναντίον είναι περιορισμένης σκέψης. Αυτό σας μπέρδεψε και έτσι αρχικά παραδώσατε την σκέψη σας. Όντα τα οποία λατρέψατε, αντιγράψατε και για τα οποία δεν αναρωτηθήκατε ποτέ, σας έφτιαξαν νόμους οι οποίοι δεν υποστηρίζουν πλέον το ευ ζειν σας. Στην πραγματικότητα, οι νόμοι ουδέποτε απέδωσαν. Με τον μαζικό κατακερματισμό των ανθρώπων, οι τροχοί των παλαιών νόμων της Γης κατατρώνε τον πολιτισμό σας και σας οδηγούν σε μία ανατριχιαστική παύση. Σε ένα βαθμό μπορείτε να το δείτε αυτό αφού οι άνθρωποι χάνουν τις εργασίες τους και έχουν τα μεγαλύτερα χρέη από κάθε άλλη περίοδο, στις πιστωτικές τους κάρτες. Στην διαδικασία να κινηθείτε όλο και ταχύτερα, χάνετε την επαφή σας με την καθημερινή ζωή και την κοινή λογική. Είπαμε προηγουμένως ότι η ελευθερία σας διακυβεύεται. Η ελευθερία σας βασίζεται στην δική σας ικανότητα να ανταποκριθείτε -να απαντήσετε- σε αυτά που συμβαίνουν στον κόσμο σας. Εάν δεν μπορείτε να διαχειριστείτε τον 3Dιάστατο κόσμο, ποτέ δεν θα τα καταφέρετε στον ΠολυΔιάστατο.

Πολλοί από εσάς πιστεύουν ότι για να τα καταφέρουν στον 3Dιάστατο κόσμο απαιτείται να τα κάνουν όλα πιο γρήγορα, να έχουν περισσότερη τεχνολογία, να γνωρίζουν περισσότερους ανθρώπους, και να τρέχουν δεξιά και αριστερά. Ενώ τα πράγματα κινούνται πιο γρήγορα, εσείς μειώστε ταχύτητα και κινηθείτε χαλαρά. Αφιερώστε χρόνο για να ακούσετε τα πουλιά, τους ήχους της Φύσης, τους ήχους από τα τριξίματα της φωτιάς - τους φυσικούς ήχους. Βγείτε από το σπίτι σας. Μείνετε μόνοι. Αφιερώστε χρόνο στον εαυτό σας και μάθετε να διευρύνετε την συνειδητότητά σας και να ακούτε την εσωτερική φωνή σας. Βεβαιωθείτε ότι εξετάζετε με κριτικό πνεύμα αυτήν την φωνή και ό,τι αυτή η φωνή φέρνει. Όταν αρχίσετε να ανοίγετε την βεντάλια του εαυτού σας σε σχέση με αυτές τις φωνές μέσα στο κεφάλι σας, λαμβάνει χώρα ένα άνοιγμα στο αφηρημένο. Η ανθρωπότητα προτρέπεται για μεγάλο διάστημα να μην σκέφτεται με αφηρημένους, μη-γραμμικούς όρους. Η σύγχρονη ζωή σας είναι παγιωμένη και γραμμική. Όμως στερείτε τον εαυτό σας από μία μεγάλη ποικιλία εμπειριών, ένα απαραίτητο όριο πέραν του οποίου ολόκληρες μάζες θα γίνουν εσωτερικά καλλιτέχνες. Πάμπολλοι άνθρωποι πρέπει να δημιουργήσουν μία νέα υψηλή τέχνη διανόησης, ώστε να ερμηνεύσουν τις αλλαγές που έπονται. Οι αρχαίοι Αιγύπτιοι ονόμαζαν την φωνή μέσα στο κεφάλι, Κα. Θεωρείτο ότι ήταν μία δίδυμη ή μία άλλη μορφή του εαυτού που χρησιμοποιείτο για καθοδήγηση ή έμπνευση. Αυτή η προσέγγιση διαφοροποιείται κατά πολύ από την έννοια της δαιμονιοκαταληψίας.

Τω παρόντι, θέλουμε να δώσουμε έναν τόνο έμπνευσης και να σας πληροφορήσουμε ότι ταξιδεύοντας μαζί μας θα ενεργοποιήσετε αυτήν την μυστηριώδη έννοια που λέγεται Κα. Επειδή ούτε ζείτε τις εμπειρίες σας, ούτε αναζητείτε το αφηρημένο, αυτό το ελάχιστα γνωστό τμήμα της ανθρώπινης εξέλιξης έχει λησμονηθεί. Όμως, σήμερα το αφηρημένο σας κρούει την πόρτα και σας ζητά να πάτε πέρα από τον εαυτό σας. Με πολλούς τρόπους το Internet κατοπτρίζει την σύνδεση των εσωτερικών ψυχικών σας λεωφόρων και διαδρόμων. Αναζητήστε την καθοδήγηση. Αναζητήστε την κληρονομιά σας διότι αυτή η φωνή, αυτή η έμπνευση, το Κα, είναι δική σας. Πρέπει να μάθετε να αναζητάτε και να διεκδικείτε την κληρονομιά σας σε αυτούς τους παράδοξους καιρούς. Το Κα θα σας βοηθήσει να πραγματώσετε την αλλαγή από την γραμμική ζωή στην πολυδιαστασιακή. Αποτελεί ένα σημαντικό κλειδί για την γνώση του εαυτού σας, ένα ουσιαστικό εργαλείο επιβίωσης. Μην το ξεχνάτε.
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-03-16, 19:05
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Kαθώς το σύστημά σας καταρρέει και οι οικείες ανέσεις εξαφανίζονται ραγδαία, στα επόμενα χρόνια θα έχετε αντίστοιχα πολλές ευκαιρίες και επανεμφανίσεις. Μία πνευματική ψυχική ενέργεια θα εκραγεί δημιουργώντας πολλές γρήγορες αλλαγές σε πλανητικό επίπεδο. Αυτές οι αλλαγές θα προαναγγείλουν ένα νέο τρόπο σκέψης και αντίληψης, που θα σας ενώσει ως ανθρωπότητα. Για ένα σύντομο διάστημα, θα φαίνεται ότι οι συνδέσεις συμβαίνουν στο ιnternet, ώσπου σε κάποια συγκεκριμένη χρονική στιγμή θα φαίνεται ότι είστε όλο και περισσότερο ηλεκτρονικά συνδεδεμένοι. Πολλοί από εσάς που απέχετε και αποφεύγετε την ηλεκτρονική τεχνολογία, θα κάνετε αργά τα βήματα και θα αποφασίσετε να αποκτήσετε μία σύνδεση internet. Όμως, εξ αιτίας κάποιων μη-γνωστών σχεδίων, μεγάλες ενεργειακές εξάρσεις και γεωφυσικές αλλαγές της Γης συμβαίνουν με γρήγορη ταχύτητα και τα ηλεκτρονικά σας δίκτυα θα καταρρεύσουν. Πολλοί θα βρεθείτε σήμερα εδώ και αύριο αλλού. Θα υπάρχει ηλεκτρισμός; Θα υπάρχει έστω τροφή και νερό; Καθώς αυτή η δεκαετία κλείνει, κάποιοι από εσάς θα βρεθούν για μία ή δύο εβδομάδες χωρίς κάποια διαθέσιμη πηγή τροφής, ηλεκτρισμού και νερού. Τότε, οι αλλαγές μπορεί να αρχίσουν να επιταχύνονται. Ο,τιδήποτε κάνετε τώρα, κάθε ημέρα σε κάθε λεπτό, είναι σημαντικό.

Σας έχουν πει ότι η ζωή υπάρχει κατά τύχη και δεν έχει νόημα. Εμείς σας λέμε ακριβώς το αντίθετο: Ο Μεγάλος Μηχανικός στον ουρανό κάνει τα πάντα να λειτουργούν, αλλιώς η ζωή παύει με ανατριχιαστικό τρόπο και, εάν και όταν αυτό συμβαίνει, απλώς σημαίνει ότι μία εκ βάθρων αλλαγή συντελείται. Αυτό συμβαίνει στο δικό σας κόσμο: Βιώνετε μία εκ βάθρων αλλαγή, η οποία δεν σημαίνει ότι η ζωή όλων θα σταματήσει εντελώς. Σημαίνει ότι οποιονδήποτε ή ο,τιδήποτε βάλατε σε θέσεις εξουσίας -είτε είναι κυβερνήσεις, θρησκευτικοί ηγέτες, εκπαιδευτικά συστήματα, βασιλείς, ιερείς, πάπες ή πρόεδροι- η δύναμή τους θα αμφισβητηθεί. Αυτή είναι η εποχή που η δύναμη θα επιστρέψει στον λαό.

Θα πρέπει να απαιτήσετε για τον εαυτό σας ιδιότητες που ελάχιστοι γνωρίζουν. Θυμηθείτε ότι στα κοσμικά χρονικά θεωρείστε απίστευτα παντοδύναμα όντα, ως δημιουργίες των Θεών. Είστε ο άσος στο μανίκι τους, δημιουργημένοι γενετικά πριν από αιώνες και φυλαγμένοι κάπου απόμακρα, για την περίπτωση που - και με πολλούς τρόπους ήσασταν απόρρητοι στους διαδρόμους του χρόνου. Στο Μεγάλο Βιβλίο της Ύπαρξης, είναι δύσκολο να σας βρει κάποιος. Όμως, βρεθήκατε. Οι χρονικές σας συντεταγμένες είναι γνωστές και τώρα πολλοί έρχονται στον κόσμο σας, επειδή όλοι γνωρίζουν ότι υπάρχει φλέβα χρυσού εδώ. Κάποιοι θα σας παραπλανήσουν και θα σας δελεάσουν με τους αντιπερισπασμούς τους.

Να είστε πολύ επιλεκτικοί ως προς το τι διαλέγετε να σκεφτείτε. Πιστέψτε στον εαυτό σας ενώ ανοίγετε την βεντάλια της συνειδητότητάς σας. Ίσως τότε καταλάβετε ότι η μεγάλη εισροή ενέργειας από τους ουρανούς πρόκειται να λάμψει πάνω σε ένα δοχείο χρυσού, το οποίο βρίσκεται εντός σας. Ως Οικογένεια Φωτός είναι πολύ απλό αυτό το οποίο κάνετε: αποκωδικοποιείτε και ανοίγετε αυτό που ήδη υπάρχει εντός σας. Και εμείς, ως οικογένεια και συγγενείς, θα σας κρατήσουμε συντροφιά για λίγο και θα σας θυμίσουμε αυτήν την διαδικασία. Θα σας υποστηρίξουμε και θα σας ενθαρρύνουμε, θα είμαστε καλοί φίλοι, και ίσως ορισμένες φορές θα σας προσφέρουμε έναν ώμο στον οποίο να κλάψετε, διότι τα δάκρυα που θα χύσετε θα αποκαλύψουν μυστήρια και βαθύτερες αισθήσεις - δεν θα είναι όμως δάκρυα οίκτου ή ενοχής, διότι αυτά είναι χαζά δάκρυα. Τα δάκρυα που ανασηκώνουν τον πέπλο είναι θεραπευτικά και μπορείτε να τα βιώσετε ξανά και ξανά ενώ διαβάζετε τους λόγους μας και βιώνετε τις εμπειρίες της ζωής. Μην ντρέπεστε καθόλου για αυτά τα δάκρυα διότι βοηθούν να λιώσει ο στυγνός έλεγχος ο οποίος σας απέτρεπε από το να σκέπτεστε και να κατανοείτε ποιοι είστε.

Η δύναμη η οποία έχετε εντός σας, σας δόθηκε από τους Θεούς, όταν συνέθεσαν πριν από αιώνες το DNA σας. Τώρα θα πρέπει να σκεφτείτε γιατί οι ουρανοί είναι γεμάτοι επισκέπτες. Ποιοι είναι; Είναι οι δημιουργοί Θεοί; Εξωγήινοι και άλλες μορφές νοημοσύνης έρχονται από πραγματικότητες κάθε είδους. Θα βιώσετε αυτήν την εμπειρία παρόλο που η ιδέα ότι άλλες μορφές νοημοσύνης μπορεί να εμφανιστούν οπουδήποτε, οποτεδήποτε, θα ταράξει συθέμελα την γραμμική οπτική που έχετε για τον κόσμο. Θυμηθείτε ότι ο γραμμικός κόσμος σας βασίζεται σε ένα ημερολόγιο, το οποίο δεν είναι πολύ παλιό. Ακόμη και ένα αρχαίο ημερολόγιο, όπως των Μayas, αποτελεί μία κατασκευή για τον χρόνο. Ο χρόνος στην πραγματικότητα οργανώνεται και δομείται γύρω από ένα θέμα, το οποίο τίθεται σε κίνηση. Στην συνέχεια, παραμένει αρκετά συνεπής ώστε να δημιουργηθεί μία σκεπτομορφή που τον χαρτογραφεί και φτιάχνει μία εικονική πραγματικότητα. Ο χρόνος είναι ελαστικός και η δική σας εμπειρία του χρόνου σίγουρα δεν είναι η ίδια με την δική μας εμπειρία για τον χρόνο. Μπορούμε να ψάξουμε το Βιβλίο του Χρόνου και να ταξιδέψουμε στον χρόνο επιλέγοντας συντεταγμένες. Να πραγματοποιήσουμε Άλμα στον Χρόνο. Πρέπει να κατανοήσετε αυτήν την έννοια και μετά να μάθετε να είστε χρονοάλτες, πρώτα στο μυαλό σας, και στην συνέχεια κυριολεκτικά. Ο διάδρομος είναι ανοικτός και είναι σημαντικό να κατανοήσετε ότι κάθε μάθημα και εμπειρία της καθημερινής σας ζωής συμβαίνει για να σας βοηθήσει να αποκωδικοποιήσετε τον εαυτό σας ως γαλαξιακό κάτοικο και, το πιο σημαντικό, ως ανθρώπινο ον. Αυτή την περίοδο η πλέον σημαντική σας αποστολή είναι να ζήσετε. Το αντιλαμβάνεστε; Το να επιθυμείτε να ζήσετε και να δημιουργήσετε μία συνέχεια στην ζωή θα είναι από μόνο του μία πρόκληση, διότι όσο περισσότερο βιώνετε και διευρύνεστε και γνωρίζετε περισσότερα πράγματα, τόσα περισσότερα θα ανακαλύπτετε.

Αυτό το κύμα της ενέργειας σας αφυπνίζει ψυχικά και πυροδοτεί μία αλλαγή αντίληψης, η οποία σας βοηθά να έχετε επίγνωση περισσότερων πραγμάτων σε πολλά διαφορετικά επίπεδα. Μία από τις μεγαλύτερες προκλήσεις που αντιμετωπίζετε είναι να καταλάβετε πώς εργάζεται ο νους. Είπαμε ότι θα σας στείλουμε σκέψεις, από νου σε νου. Φυσικά, διευρύνεστε τηλεπαθητικά. Πολλοί άνθρωποι είναι πολύ καλοί σε αυτό, ενώ κάποιοι άλλοι δεν μπορούν καν να διανοηθούν ότι αυτό μπορεί να συμβεί. Πάντως, γεννιέστε με αυτήν την ικανότητα. Εάν την καλλιεργήσετε, θα είστε πολύ πιο ευφυείς από ό,τι φαντάζεστε ότι μπορείτε να είστε. Βεβαίως, εάν ήσασταν πολύ περισσότερο ευφυείς, δεν θα ήσασταν τόσο χειραγωγήσιμοι. Πολλά είναι αυτά που σας αποκρύπτουν και παραμένουν μυστικά ως ανώτερη γνώση: η ικανότητά σας να θεραπεύετε, να χρησιμοποιείτε τον νου σας για να δημιουργείτε αυτό το οποίο επιθυμείτε, να στέλνετε και να λαμβάνετε μηνύματα, να βλέπετε εικόνες ή να διαβάζετε ενεργειακά πεδία - όλα αυτά είναι έμφυτες ικανότητές σας. Εάν απαιτήσετε τις ικανότητές σας, τότε οι λίγοι που ζουν στον πλούτο και είναι επί κεφαλής θα δυσκολευτούν πάρα πολύ να σας χειραγωγήσουν. Πώς θα μπορούσαν να το κάνουν, εάν εσείς ήσαστε ελεύθερος και απαλλαγμένος από αμαρτίες, «πρέπει» και περιορισμούς;

...συνεχίζεται
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.